Vzhůru dolů!

Tak už to jede. Podle nově zvoleného prezidenta Petra Pavla jsou reformy pro Česko nezbytné. Budou se zvyšovat daně, posouvat hranice důchodového věku, atd. Inu, co si národ ve sněmovních a prezidentských volbách zvolil, to má a v plné parádě. Hlavně že vláda rozjíždí realizaci projektů, v nichž se zbytečně utopí miliardy z kapes daňových poplatníků. Stovky miliard! Poslední zbytky lidskosti z ekonomiky postupně a nadobro zmizí, ale politici vše lidem vysvětlí tak, že mnozí tomu budou ještě nadšeně a slepě tleskat. Viz článek agentury ČTK:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/podle-pavla-jsou-reformy-penzi-a-dani-nezbytne-je-nutne-je-lidem-vysvetlit/2318561

Vše dobré, co předchozí generace vybojovaly půjde ke dnu. Nebo si snad někdo myslí, že sociální výhody někdo nastavil jen tak z dobré vůle? Penzijní systém, podpory v tíživé situaci, nemocenské pojištění, peněžitou podporu v mateřství, zákoník práce, a vůbec vše, co alespoň trochu chrání pracující před totálním úpadkem bylo zavedeno přes silný odpor politiků a zaměstnavatelů v dobách minulých. Dnes si elita opět prosazuje svou a to jen proto, že je národ slabý a lehce ovladatelný líbivou propagandou, která opět slibuje ráj na Zemi a vyšší životní úroveň.

Vážně si někdo myslí, že máme co dohánět? Skutečně lidé věří, že takzvané vyspělé ekonomiky hází lidem okvětní plátky pod nohy? Vždyť v Evropě i USA je chudoba některých skupin obyvatelstva ještě vyšší než v České republice. Dokonce pracující chudoba! Tak zvaná vyspělost Západu je dána vývojem po druhé světové válce a na startovní čáře nebylo nic jiného než dluh a politický režim sloužící bankovním strukturám vázaným na procedury za oceánem. To opravdu musíme jít stejnou cestou? Za jakou cenu? Už teď jsou v příjmech lidí propastné rozdíly.

Vždyť to, co vláda s podporou parlamentu a prezidenta chystá je cesta vzhůru jen pro bohaté a všichni ostatní pojedou šupem dolů. Inflační spirály za poslední dekádu zničily lidem úspory, výše reálné mzdy prošla enormní degradací a spousty životů protkalo absolutní neštěstí. V tom není možné pokračovat. Vše se dá udělat jinak. Bez dalšího zadlužování a rozvoje závislostí na Evropské unii a MMF. Celostátní audit veřejných financí, zastavení plýtvání prostředky státního rozpočtu a reforma hospodaření státu. To jsou hlavní pilíře změn.

Doufám, že lidé otevřou oči. Tady vůbec nejde o Pavla, Babiše, nebo jiné politiky. Na kompletní restrukturalizaci je zralý hospodářský systém nejen naší země, ale celé EU. Možná bych šel ještě dál a s klidem prohlásil, že celá lidská civilizace musí být postavena před otázku, zda je světová ekonomika zdravá, nebo totálně prohnilá. Vše se přepočítává s ohledem na produktivitu práce a řídí indexem HDP, ale „obyčejní lidé“ dál řeší zásadní problém – jak si zajistit základní potřeby pro život, když ani deklarace lidských práv není světovým vůdcům svatá.

„Každý má právo na takovou životní úroveň, která by byla s to zajistit zdraví a důstojný život jeho i jeho rodiny.“

  • Článek 25 Všeobecné deklarace lidských práv (OSN)

Radovan Bazger, 30.1.2023

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..