Autor

Jmenuji se Radovan Bazger

Jsem administrátor stránek a skupin na sociálních sítích. Publicista převážně politických článků a fejetonů. Píšu i povídky, básně a další různé texty. V současné době pracuji v dopravních službách, věnuji se hudbě a fotografii včetně editace. Malba a grafika mi také nejsou cizí

Zajímám se o informační technologie, úspěchy vědy, vesmír, přírodu, teologii, filosofii, sociologii a další směry. Sleduji dění u nás i ve světě. Vadí mi současný stav společnosti a také naší planety. Nejsem příznivcem tvrdého kapitalismu, ani obdivovatelem totalitních režimů a jakékoliv diktatury. Vážím si demokratických principů.

Rád se toulám krajinou a poznávám nové cesty. Občas vyrazím do zahraničí. Zároveň se snažím využít svůj čas, znalosti i zájem v rámci speciálních projektů pro několik organizací a spolků. Jsem ale především otec, manžel a člověk, který se pere se životem stejně, jako všichni ostatní. Mé bydliště je v kraji Libereckém.

Po letech jsem začal opět psát. Můžete se začíst do textů v několika rubrikách. Ať už se vám budou mé články líbit, nebo se v podstatě naprosto rozejdeme, budu rád pokud zanecháte komentář. Co člověk, to názor, ale co přinese budoucnost nikdo netuší.

Můj obnovený Blog je důkazem toho, že názory člověka se postupem času mění, ale charakter zůstává nedotčen. Hlavní pilíře vědomí zůstanou patrně navždy ukotveny v povaze. Můžete číst postřehy a vyjádření k aktuálním událostem, stejně jako hlubší zamyšlení. Navíc postupně na stránky vkládám všechny texty, které jsem v průběhu let napsal.

Psaní mi pomáhá uspořádat, vyjádřit, předat některé myšlenky, názory, pocity. Díky tomu se můžu víc usmívat na lidi a na celý svět. Jsem člověk skromný, spíše uzavřený. Nepíšu pro slávu a peníze. Nemám potřebu se zviditelnit. Pokud si mé texty někdo přečte, budu rád. Pokud je nikdo číst nebude, také se svět nezboří.

Psát Blog mě prostě baví a pro mě hlavní je, že píšu svobodně.


K ilustracím využívám systém projektu Pixabay.com a vlastní snímky.

Vybrané texty v rubrice „Verše“ jsou chráněny a registrovány v systému OSA (Ochranný svaz autorský pro práva k dílům hudebním).

Kopírovat či jinak užívat publikované texty není bez souhlasu autora povoleno. V případě dotazů využijte formulář na stránce s kontakty.