Volební rozhodnutí

Život je řadou neurčitého množství vzájemně svázaných rozhodnutí a voleb dalších směrů pro budoucnost sebe sama. Je existencí kroků, které ovlivňují mnoho dalších forem vědomí a neskutečných osudů rovnajících se nikdy nekončícímu snu…

Snad už ani není potřeba dále psát. V těch větách je řečeno vše. Ale nepíši do Blogu proto, abych vše uzavřel odstavcem, který některým lidem stejně nic neřekne. Chtěl bych se v tomto článku zaměřit na rozhodnutí, které může a dozajista ovlivní nejen náš život a naši budoucnost. Jde o rozhodnutí, komu dáme hlas ve volbách. Je tzv. supervolební rok a všichni máme možnost svobodně projevit svou vůli a názor.

Bohužel docela dost lidí k volbám nechodí. Údajně proto, že se stejně nic nezmění. Pro evropský parlament jsme jen průměrným regionem a strategicky nezajímavým kromě tranzitu. Volby do senátu jsou hrou na schovávanou pro vysloužilé politiky a komunální volby naopak startovní dráhou pro štiky, které jsou schopné naslibovat hory-doly, jen aby uspěly. Na tom něco je a navíc jsou volby docela nákladnou srandou.

Je to všechno pravda. Tedy částečně. Pokud však nepůjdeme k volbám, tak sami nejenom stejně ovlivníme události příští svou nečinností a apatií, ale můžeme životy své i ostatních zkomplikovat opravdu hodně. Pokud je v člověku nějaký pohled na svět a názor a je přesvědčen o jeho správnosti, pak je vhodné onu vizi doporučit a zajistit i svým synům, dcerám, vnukům. Je to právě jejich budoucnost. Opravdu neovlivňujeme pouze své životy.

Koho volit? Toť otázka. Já osobně v tuto chvíli nevidím osobnosti a politické organizace, kterým bych dal svůj hlas. Musím se více zaměřit na jednotlivé kandidáty a programy stran a hnutí. Pouze na základě informací se můžeme rozhodnout. Takový postup si dovolím doporučit všem. Není to jednoduché a sběr informací zabere čas. Těch několik hodin, které věnujeme této problematice, však rozhodně nelze podcenit.

Nevím, zda k volbám půjdu. Každý z nás je sice tvůrcem osudu nejen svého, je nositelem existence, která ovlivňuje mnoho dalších forem života a vědomí. Pokud však nebude koho volit, pak ať radši propadne můj hlas. I to je volba…

Radovan Bazger, 30.12.2013

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..