Vejce natvrdo

Skutečně nebudu psát recept na vaření vajec. I když by si to někteří zasloužili. Tímto textem promlouvám k těm nejmocnějším lidem světa. Sice jsem si vědom, že nikdo z nich nebude tento článek číst, ale účelem publikace je seznámení široké veřejnosti s tím, co považuji za témata více než žhavá. Jsme totiž jako děti. Spalujeme se. Ničíme. Nebereme v potaz jakékoliv varování. Likvidujeme a bezhlavě zahleděni do sebe sama určujeme neblahý osud všem. Sobě, i dětem, vlastně i těm, kteří by se měli učit uniknout horkým receptům dříve, než bude pozdě! Vládnou nám individua, která naprosto přehlížejí realitu a všednost dnů lidských jednotek. Při velikosti civilizace novodobí faraoni sklízí své ovoce rukou otroka a stále se snaží o evoluční skok. Ve prospěch všech? Kdepak – probuďte se …

Historicky nejdéle působící politickou organizací je církev. Nedivte se – je to tak. Manipuluje globální procesy po celá staletí. Jak je možné, že i přes překonaná kázání a zákony veleknězů stále silný Vatikán ovlivňuje rozhodování prezidentských mozků? Jak to, že je Římský stolec naopak tak slabý a dopustí rozpoutání válek pod praporem těch stejných hlav států? Upřímně řečeno, kašlu na takovou víru v Ježíše, která ospravedlňuje utrpení, chvalořečí armádu a posvěcuje vražedné zbraně.

Fotografií a filmových záběrů, kdy kněz mává požehnaným kadidlem nad hlavněmi děl a dělá křížky na čelech vrahů, takových snímků je nespočet. Kdy konečně i papež usedne v unijních parlamentech s poselstvím skutečného míru? Urbi et Orbi přednesené na půdě Organizace spojených národů (OSN) by snad mohlo vstoupit do duší politiků dříve, než vstoupí jejich duše na nebesa. Tak. A kde je pravda? Kde je právo? Jen násilí a zbroj. Původní poslání duchovních zaniklo v počátcích inkvizice.

Politika vůbec je odpudivá záležitost. Jak je vůbec možné, že ti nejbohatší jsou nakonec úspěšní i v politice? Zaplatí si nákladné kampaně a poradce a samozřejmě vítězí, protože za peníze jde úplně vše. Teď neřeším, kde kdo vzal konkrétní sumu. Možná byli někteří opravdu šikovní podnikatelé a dokázali zúročit své zkušenosti, kontakty i vlastní um. Možná horší je taková situace, kdy úplná nula díky politice zbohatne a vstoupí do světa Velikých. Jde o korupci, nebo štědrý systém odměňování úředníků?

Sám jsem chtěl prorazit. Chtěl jsem se pokusit o pořádnou díru na politické scéně. Prozatím to neudělám. Za současných podmínek bych se musel stydět, že jsem se stal součástí mlýnského kola zpracovatelského závodu žijícího z vyždímaných občanů, pracujících, živnostníků, seniorů, dětí, invalidů a dalších skupin obyvatelstva. Nechci se stát příživníkem na potřebných a nemocných. Na lidech, kteří sami potřebují pomoc. Současný systém je značně nevyvážený a návratnost investic je také mizivá.

Pokud má vzniknout nové hnutí, pak jedině za podpory lidí. Má-li být naplněna demokratická cesta, zvítězí i bez peněz, pouze na základě programového prohlášení, důvěry v daný tým a podle stanovených pravidel. I takové projekty bloudily mou myslí. Svět šel však dál a z mého pohledu se spíše více a hlouběji zakopával. I přes veškeré známé technologie nejsme o nic víc napřed, než byla civilizace před tisíci lety. Koho má měnit hrstka nadšenců. Poslušné ovce? Hromádky neštěstí a krátkozraké idioty?

Idiocie: je těžká slabomyslnost, hluboká mentální retardace odpovídající IQ pásmu O – 30 bodů. O kom vlastně píšu? V podstatě o každém člověku včetně sebe. Ono pásmo bych totiž posunul klidně za hranici 150 bodů! Ne, neurážejte se hned, ale co si asi tak můžu myslet o bandě hominidů, kteří své přemnožení řeší likvidací? Co si myslet o lidech, kteří jen přihlížejí krveprolití a dokonce takové jednání podporují? Jak si vysvětlit angažmá politiky placených agentur při rozkladu států, federací a unií?

Například bývalá Jugoslávie, Irák, Libye, Ukrajina. Všechno to jsou státy, které bohužel vzplanuly. Ale nejsou na vině jen západní principy. Například ruské zpravodajské služby také konaly dílo zkázy. Vážně. Jak mám chápat lid, který podporuje smrt jiného národa? Jak přehlédnout miliony zmařených životů z důvodu nedostatku finančních prostředků na léky a výzkum když na válku jdou miliardy dolarů? Jak vysvětliti jednání jedince, který zabije pro pár stovek na drogy a chlast? Co si myslet o nás, o lidech…

Chyba je implementována už v základních obvodech hierarchie lidské. Nadřazenost – potupa. Vítězství – otroctví. Každý úspěch jednotlivce je vykoupen bičováním (p)oddaných. Skutečným, nebo ekonomickým. Jak vůbec může dojít ke krachu celého státu? Například Řecko je zemí v evropské struktuře už mnoho let a jediné, čeho se Řekové dočkali je zubožení, úplné ponížení a likvidace lstivým zadlužením v obálce s nápisem „pomoc“. Obyčejný člověk si už nějak poradí. Řecký námořník je také lovec.

Dočítám se o potravinách, drogerii a dalších komoditách, které se vyrábějí v rozdílné kvalitě pro různé územní celky dokonce v rámci jedné politické unie. Výrobci se vymlouvají, že různé chutě a složení odpovídá potřebám a požadavkům dle regionální skladby obyvatelstva. Zvláštní je, že lidé jezdí i stovky kilometrů do okresů kvality! Ani to nikomu neotevře oči? Jak dlouho ještě necháme po sobě házet hnůj? Jak dlouho ještě budeme okrádat vlastní děti o zdraví a dlouhověkost špatnou volbou politiků?

Možná volbou špatných politiků. To už si přeber člověče, jak umíš. Protože i já jsem idiot, který nedokáže vstát a jít směrem na Brusel, Washington, nebo do Moskvy a nakopat těm buranům v lakýrkách, alespoň tady na svém, prozatím svobodném Blogu, vařím vejce natvrdo! Víte, ona tvrdá realita nás čeká i v souvislosti s imigranty. Vzdělaní, schopní a dlouhou cestou znavení lidé utíkají do Ráje a Evropa jim zatím chystá peklo. Jak už jsem psal jinde – nejsme připraveni. Sociálně, ani ekonomicky.

Kdo je na vině? Kdo je na vině! Planeta je zničená odpady, atmosféra oxidy, vše končí lidskou průmyslovou činností. Celé druhy fauny a flory hynou. Vzestup klimatických změn je za linií redukce. V podstatě jsme (nejen) své životní prostředí odepsali a nejsme schopni plně vytvořit nové bez známých pozemských zdrojů. Jak důvtipný je tvor, který vědomě vraždí a páchá dokonce sebevraždu? K čemu jsou všechny emisní limity a dohody, pokud jsou obchodovatelné a tudíž manipulovatelné v šedi?

Vy, kteří jste na vrcholu pyramidy kapitalismu. Vy, kteří hrajete vabank s lidskou podstatou. Posaďte se a poslyšte návod na změnu dřív, než zabijete naše i vlastní děti! Vejce vložíte do hrnce s vodou a ohříváte. Nad bodem varu udržujte až osm minut. Doufám, že se vám změní pohled na svět až zjistíte, jak bolestivá je realita těch, kteří na svých bedrech nesou špičku kolosu z kamene a prachu tisíců let nevolnictví. Hlavně neloupat! Hraní si s lidskou prací, zdravím a životem je poněkud krátkozraké.

Článek už začíná být dlouhý a já stále nejsem u konce. Čím to? Čím to, že závěr života člověka ve vyspělých zemích je spojen s hladověním a zadlužením ve prospěch úhrady operací i léků? Jak je možné, že z daní pracujících jsou placeny procesy, které nejsou mírového charakteru? Proč lékaři, hasiči, policisté, vojáci a další členové záchranných sborů nemají na potřebné vybavení a vláda oproti tomu pořádá hostiny za miliony a poslanci utrácí vysoké sumy za nerentabilní výlety za poznáním?

Pakliže selže systém ochrany dětí a krachují i tzv. „Klokánky“, tak to pak už vážně jděte do háje i se všemi paragrafy i vysokoškolskými tituly. Opravdu nám vládne ve většině oblastí jen banda neschopných žvanilů! Nebo mají tito zvolení kolem sebe naprosto nevhodný personál. Mě to není jedno. Chci odvolatelnost a zodpovědnost politiků. Rád bych viděl spravedlivé volební klání. Rovné šance během kampaní. Shodný přístup médií. Jinak totiž vždy zvítězí prachy nad rozumem. Jako doposud.

Republika nedostává dobrá hodnocení v soužití s nepřizpůsobivou populací. Řešení jsou jednoduchá, ale vzhledem k pozorovacím úhlům Velkého bratra si nedovolíme nic. Přitom stačí nemít strach a zvýšit dohled. Zakázat diskriminaci během přijímacích řízení. Sociální dávky poskytovat jen do určitého počtu dětí a za důkladného prošetření finanční situace rodiny. Kdepak – Čechům nevadí barva pleti, jak nám tvrdí mezinárodní organizace. Tady lidem vadí způsob života některých spoluobčanů.

Dotkl jsem se nezaměstnanosti. Za těch 25 let od pádu socialistického režimu vzniklo na území ČR mnoho nových pracovních míst. Bohužel do plné zaměstnanosti máme daleko – obzvláště v některých regionech. Na druhou stranu je třeba připomenout, že kdyby borci na výsluní po revoluci nezlikvidovali československý průmysl, který měl zakázky ještě na celá desetiletí, pak by přechod na tržní mechanismy nebyl tak bolestivý. Jenomže to bychom nesměli mít politické špičky tupé jako pastelky!

To však není jediný problém v oblasti zaměstnanosti. Vláda i média nás přesvědčují, že práce je dost. Dokonce ve spolupráci se servery trhu práce vypočítali, kolik volných pracovních míst připadá na jednoho nezaměstnaného. Vážně si dělají legraci, nebo to ve své zaslepenosti myslí opravdu vážně? Account manager a strážný, případně prodejce a pracovník úklidu – tedy pozice, kterých je nejvíce a placené jsou podle výsledků firmy, nebo u hranice minimální mzdy. To je dostatek příležitostí?

Vězte, že lidé si o politicích nepovídají vtipy, jako za totáče. Ne z úcty, ani ze strachu, ale opravdu z odporu a naprostého znechucení veškerou tou špínou, která z hradu, parlamentu i dalších vládních budov prozatím nebyla vymetena. Skutečně vhodný by byl celostátní audit veřejných financí. To bychom se divili. Jenomže holubičí povaha národa stejně podlehne i těm, kteří jsou schopni zkorumpovat samotné auditory nezávislé zahraniční agentury. Jak z toho ven? V demokracii máme přece možnosti…

Například demonstrace! Má to však svá ale! Můžeme projevit nesouhlas a názor. Pokud však jdou lidé na věc příliš tvrdě, pak zasáhnou policejní složky a mlátí protestující hlava nehlava dokud masa nezeslábne. Úplně stejně jako za bolševika na Národní třídě! I dnes se používají vodní děla, slzný plyn a nově dokonce střelba gumovými projektily. Demonstrovat, nebo stávkovat? Nelze v podstatě. Účinnost si rozeberou obušky a koňská kopyta. Jak tedy něco změnit? Opravdu jen poklidnou cestou během voleb?

V podstatě ano. Jen to chce dát šanci novým politickým snahám, lidem a konečně se i začíst do programů jiných organizací. Dřív než bude pozdě. Dříve, než nám exekutoři zabaví i dětské pleny s pudrem. Exekuce je normální likvidace občana. Lidem, kteří dluží 10.000 se nabalí dalších 50 litrů za právní kroky a odměny soudcům, část přidá i soukromý exekutorský úřad a občane třeba chcípni! Je to lidské? Vždyť je to ve většině případů naprostá vražda, nebo přinejmenším zdravotní újma.

Člověk je evidentně šelmou, která chce vytěžit maximum a jde doslova přes mrtvoly. Ve všech oblastech. Kvůli zisku nezná bratra a v zaměstnání, politice, v rodině, všude se snaží získat vliv, moc a kapitál. Pro peníze páchá trestnou činnost. V podstatě je Homo Sapiens strašně jednoduché zvíře. Nasytit, zajistit procesy rozmnožovací a s mláďaty ukrýt do bezpečí. Jenomže on člověk chce být přesycen úplně vším a v zájmu svého bezpečí ohrožuje všechny ostatní. Čím dál víc, plošně a smrtelně.

Je mnoho témat, která naši společnost trápí. Především odměňování v hrubém nepoměru k produktivitě práce. V podstatě shodné ceny v Evropě a rozdílné mzdy. Je to vůbec normální? Možná by opravdu stálo za to zdvihnout prostředníčky, všechny ty borce v taláru, drahém obleku a pozlaceném rouše postavit do fronty na pracák, ukázat jim, jak se vyplňuje dotazník a odeslat je na řízenou rekvalifikaci. Nejlépe v oboru gastronomickém, aby věděli, jak to vypadá, když se vaří vejce natvrdo!

Na závěr snad už jen hlasitý povzdech. Co s tím? Já znám ten známý, zneužitelný, alibistický postoj: „Já s tím nic nezmůžu, tak se o to nestarám, nevolím, jen si občas zanadávám“. Většina z nás to řeší tímto způsobem. Podvolí se systému. Skloní hlavu a ohne hřbet. Jen málokdo stejně jako Jan Hus – snad jediný římskokatolický kněz a náboženský myslitel – naplno křičí do světa pravdu. Sebe rozhodně nechci srovnávat s velikány minulosti, nebo současné inteligence, přesto veřejně vzkazuji:

Rozhodujete o životě a smrti, vážení volení zástupci lidu, mocní, bohatí a významní politici, finančníci, průmyslníci, vlivní odboráři, lektoři a mediální magnáti, vy všichni máte svůj oděv od krve pro svou nečinnost a nebo podíl na současném stavu světa. Jste mi odporní. Bohužel stejný podíl na situaci máme všichni. I lidé dole u lopat, strojů, ve skladech, za volanty, kasami i nezaměstnaní. Dokonce senioři, studenti, i lékaři, hasiči a policisté. Armáda. Všichni jsme laxní a slepě poslušní. Jen výmluvy a sobectví …

Vím, že mnohým křivdím a omlouvám se. Jsou lidé, kteří mají moc, peníze, ale i srdce na pravém místě a pomáhají kde se dá, věnují nemalé finanční prostředky charitativním organizacím i přímo tam, kde jsou nejvíc potřebné a působí blahodárně ve prospěch lidstva jako celku. Také voliči ne vždy podporují nenapravitelné. Takových je však málo a dokud se něco radikálně nezmění, pak takové zlaté střípky v moři nezachrání vše, co bylo pokaženo, zničeno a ponecháno osudu.

Nejlépe se vyjádřil Oliver Cromwell. Bojoval proti královským reformám městské správy a církve. Dne 20. dubna 1653 prohlásil při rozhánění parlamentu tvrdá slova platná dodnes. Nezbývá mi, než citovat tohoto panovníka …
„Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné správy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš. Je ve vás vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící nejste o nic víc, než můj kůň. Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil zájmy Commonwealthu? Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za sebou a ve jménu Boha, jděte!“

Radovan Bazger, 4.7.2015

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..