Projekt

Často si pohrávám s myšlenkou založit politické hnutí. Toto mnohaleté hraní si už dokonce získává celkem reálné a povzbudivé obrysy, neboť cíle, stanovy, program a další dokumenty jsou již zpracovány a postupně aktualizovány. Je myslím pouze otázkou času, kdy celá koncepce dosáhne fáze veřejné a vhodné k oficiální úřední registraci.

Možná si řeknete, že politických subjektů bojujících o přízeň voličů je už víc než dost a v podstatě se jednotlivé programy nějak zvlášť neliší v dané části spektra. Jistě. To se dá tvrdit do chvíle, než do všeho vstoupí něco nového. Něco, co vyrazí dech. Aktiv, který do dosavadní politické kultury takzvaně hodí vidle. Přesně k tomu možná dojde.

Kam by mělo nové hnutí směřovat? Vlevo, nebo vpravo? Chce snad kráčet středem? Kdepak. To by byla špatná cesta. Jediný možný směr je vzhůru. Dokonce s podporou všech, kteří třetí rozměr včas pochopí. Ze všeho nejdůležitější je správné načasování a personální obsazení, protože slíbit se dá kde co, ale dodržet slovo umí jen ti nejlepší.

Projekt, který teď pod pokličkou vře určitě nebude jen tak stát na plotně. Stane se lídrem jako celek. Svou zvláštní energií zatopí pod kotlem, ale zároveň zapálí plameny naděje většiny občanů naší země. Nedokážu říct přesně kdy. Jsou věci, které musí ještě dozrát. Jisté je především to, že mnoha lidem není lhostejný osud našich dětí.

Vážně se mi hrubě nelíbí způsob vlády a vůbec celý ekonomický systém nejen v České republice. Jde mi proti srsti, že pracující lidé žijí v chudobě a nemají žádnou rozumnou a nedestruktivní možnost svou situaci zlepšit. Všeobecnou deklaraci lidských práv si totiž politici vykládají po svém. Článek 25 této listiny, jakoby vůbec neexistoval.

Ministerstvo zahraničních věcí České republiky – Všeobecná deklarace lidských práv

Snad proto, i když je virtuální rovina tohoto článku více než zřejmá, od nápadu k realizaci nemusí být daleko. 😉

Radovan Bazger, 3.4.2023

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..