Priority a cíle

Chci jít cestou pokory před názory těch, kterých se další vývoj našeho státu týká nejvíce.

Formou diskuze společně vytvořme základ skutečné kolektivní správy demokratické společnosti. Věřím, že lze najít společnou řeč mezi obecným lidem našeho státu. Pojďme tedy diskutovat o pozitivních změnách v České republice. Vždyť jde snoubit demokracii se svobodou, prosperitou a sociálním smírem!

Toho však rozhodně dosáhneme jedině za podpory většiny obyvatel! Demokracie do ČR patří! Žijeme ve svobodné společnosti. Demokratická cesta je jediná možná, má-li někdo jiný názor, a chce jej aplikovat kdekoliv na světě, pak je skutečně extrémista!

Nejen česká, ale i ostatní vlády světa nejsou schopné zajistit všem lidem důstojný život. Prozatím jsme se dočkali jen válek, hladu a neochoty s problémy světa něco udělat. Dnešnímu světu vládne civilizace která si říká vyspělá. Kolik je však lidí bez domova? Kolik je lidí bez práce? Kolik je nemocných bez možnosti léčby? Kolik je hladových?

Ptejme se také kolik je marnotratných, kolik je na světě lidí kteří si dokonce přejí válku? Proč mají naše děti žít ve světě který se řítí do záhuby? Svoboda jako taková je Alfou i Omegou všeho! Přesto to ale neznamená že si může každý dělat co se mu zlíbí. Máme práva, ale i povinnosti!

Tvor označený jako Homo Sapiens přece nemůže ubližovat a zbytečně zabíjet. Nemůže mít v sobě tolik bezcitnosti, že nepomůže jinému člověku v nouzi. Člověk rozumný přece musí pochopit že pokud pracovitý soused nemá co do úst a on sám se topí v bankovkách tak něco systémově není v pořádku.

Pokud si opravdu chceme říkat lidé s rozumem, nesmí nám být jedno, že jinde trpí děti hladem a nemocemi. Nesmíme přehlížet probíhající zbytečné válečné konflikty. Neměli bychom dopustit bezuzdné vykořisťování člověka člověkem v 21. a dalších stoletích. Ještě je možné uvěřit sjednoceným lidem. Jistě je mezi námi dost lidí, kteří jsou schopni nezištně vytrhnout republiku ze spárů bezohledných…

Bylo by nanejvýš vhodné aby už nejen občané této země, ale lidé na celém světě pochopili zásady humanity a solidarity. Již nelze vést společnost směrem k individuální moci a bohatství. Je potřebné zasadit do povědomí vzájemnost. Cestu, kterou se máme vydat, ukazuje samotný význam slov Svoboda a demokracie!

Děkuji za sdílení, přízeň a názorovou věcnost…

Radovan Bazger, 15.9.2014

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..