Kudy kam

Přijde vám, lidi, normální takový svět, kdy dřete od nevidím do nevidím a peníze nestačí ani na základní věci? Inflace způsobena špatnou nebo záměrně nelidskou politikou nás ještě okrádá o drobné úspory a snižuje reálnou mzdu a životní úroveň. Je to v pořádku? Je v pohodě, když musí mít člověk dvě práce aby sebe a rodinu uživil? Vždyť se to ve velkém podepíše na zdraví. Nejen na zdraví, ale i vztazích.

Chodíme do práce nemocní, dál přenášíme choroby, například mezi kolegy, také spolucestujícími v MHD, v obchodech, školách, a tak dále. Proč? Protože si nemůžeme dovolit výpadek příjmů. Ze stejného důvodu a často odkládáme řešení zdravotního stavu a operace, zákroky, stomatologickou péči, ale i preventivní prohlídky. O potřebách psychologické pomoci se snad ani nemá cenu příliš rozepisovat.

Chytré rady typu „najdi si jinou práci“ jsou sice krásné, ale kdo bude dělat v těch odvětvích, kde je mzdová hladina pod průměrem? Hledání uplatnění v jiném oboru není řešení pro všechny. Nakonec totiž vše může dopadnout tak, že tu nepříjemnou a špinavou práci budou u nás dělat jen přistěhovalci o jejichž odbornosti můžeme dlouze polemizovat. Nakonec nutno dodat – přece i oni mají právo na slušný život.

Kupní síla obyvatelstva klesá. Ještě k tomu instituce státu i unie dělají vše proto, aby veškeré zboží a služby byly ještě dražší. Přestože je naše země výrobcem a vývozcem elektrické energie, rozsvítit, nebo zatopit si, to bude luxus. O koupi auta na cesty do práce nemluvě. Nevím co budeme dělat až zakážou spalovací motory. Hromadná doprava nejezdí všude a už vůbec ne v brzkých či pozdních hodinách.

Každý den přicházejí informace o zvyšování cen. Doprava, nájmy, potraviny, energie. Když si uvědomíme, že mnozí platí ještě bankám úvěry, které byly založeny v úplně jiné ekonomické situaci, tak skutečně není důvod k velebení současné vládní moci. Ono se vlastně moc nezměnilo od dob feudalismu a prvních forem kapitalismu. Stále vrchnost sdírá z lidí kůži a ještě se při tom plácá po ramenou. Nejvíc tedy před volbami.

Překvapuje mě, že ještě nejsou náměstí plná demonstrantů. Udivuje, jak otupělí a laxní vůči všemu jsme. V podstatě odevzdaní a ubiti argumentací vlády. Za vše prý může svět a především Rusko. K čemu jsou ty hlavy pomazané ve vrcholných funkcích? Události ve světě přece nesmí podkopat základní pilíře státu! Volení zástupci mají vytvářet obranyschopné podmínky. Nečiní tak. Chybují a jsou k ničemu.

Ano – vláda premiéra Petra Fialy se stala jednou z nejhorších v historii České republiky. Připadá mi, že pouze plní příkazy bruselské administrativy a pro vlastní občany samostatně nedokáže rozhodnout zhola nic. Přál bych nám všem, aby nový prezident současnou vládu odvolal. Přál bych si moc, aby už konečně dostala důvěru vláda skutečných odborníků, kteří naši krásnou zemi dají konečně a jednou pro vždy do pořádku.

Lidi zlatí, vážně je čas něco udělat. Semknout se a probudit lva, kterého má náš stát ve znaku. Slyším kolem sebe čím dál častěji nářek a zoufání. Někteří už opravdu nevědí kudy kam. To vážně není v pořádku, aby kupříkladu ten, kdo v práci denně nese zodpovědnost za tisíce životů třel bídu z nouzí a někdo, kdo se chodí do „práce“ jen vyspat a nebo pokazí co jen jde, se vozil v káře za miliony a žil v přepychu.

Radovan Bazger, 6.1.2023

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..