Krize

Přátelé. Já se dlouho nechtěl vyjadřovat k politice, ale fakt mě vytočil návrh ministerstva zdravotnictví o snížení teploty vytápění a omezení větrání v učebnách škol, který je reakcí na energetickou krizi. Ta krize ale doutná už roky! Samozřejmě i ta ekonomická podtržená zeleným šílenstvím bez koncepce. Navíc máme vládu, která krize řešit neumí. Je to vážně „super“. Politici a ekonomové udělají ve všem paseku a odskáčou to obyčejní lidé a především děti! Fakt hnusný svět!

Chcete dobře hospodařit s elektřinou, vládcové naši, ale to byste ji nesměli tahat z našich elektráren na evropské a jiné burzy! Současné vlády s energií akorát kšeftují a nechají nás mrznout s výmluvou – Putin. Jenomže ČR je v obchodní „válce“ s EU a přibývá raněných! Roste počet lidí, kteří nárůst cen energií a inflaci nezvládají. Instituce a firmy nevyjímaje. Za současný stav může každá porevoluční vláda. Zatímco „komouši“ stavěli jaderné elektrárny, po rozpadu Československa se akorát tluče ústy a to hlavně před volbami.

Těch pár větrníků a polí s fotovoltaikou, to je jen slabá náplast na zvyšující se energetickou náročnost doby a života. A co dřevo – kam se lifruje na těch kamionech a vlacích? Co uhlí? Jaké to je uzavřít doly a pak žebrat ve světě o kousek černého zlata? Všechno jste, páni politici, všechno jste úplně po.. kazili !!! Plyn? No tak to vůbec je námět na horor. Už dávno jsme mohli být napojení na jiné zdroje. Přesvědčujete všechny ať přejdou na plyn a nakonec jim odstřihnete prakticky jediný zdroj. Slepě a s hlavou v zadních východech bruselských budov. Tváříte se, že plyn koupený jinde v Evropě není ruský a jak ekologické je dovážet ho z USA. Energeticky a ekonomicky jste přivedli republiku na počátek minulého století!

Ale zpět k návrhu: Nevětraná místnost je to nejhorší pro učení a to nejlepší pro bakterie a viry. To zas je perla ministerstva zdravotnictví, to vám povím. Evidentně Covid už není hrozba. Ta pětikolka v čele s Fialou by měla odložit vše a včas radši tiše odejít. Kdyby politici nepřijímali chybná rozhodnutí, tak by se lidem žilo líp. Všude jen strašení a negativa. Od lidí se čeká jen dřina a platby z nichž miliardáři mají klidné spaní.

Jsme jen otroky systému. Koulí na nohou se nám stala tržní ekonomika řízená elitou v zákulisí. Snad se lidstvo probere z té slepoty. Vypadá to totiž tak, že všechno co komunisti už před sametem říkali o kapitalismu, je bohužel pravda. Stali jsme se námezdní silou systému, který z lidí pod různými záminkami jen sdírá vše co mají. K tomu nás vlády za posledních třicet roků neskutečně zadlužily. Viníkem krize je samotný politický systém, který kolem sebe postavil vysoké hradby a kdokoliv je naruší, bývá ihned označen za dezinformátora.

Jak řekl Platón: „Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem.“ – Lidi, možná se mnou budete souhlasit, nebo naopak vůbec ne a naše názory se naprosto rozejdou. Neřeším a s nikým se dohadovat nebudu. Vím jen, že je třeba otevřít oči! Mě osobně už celková situace opravdu hodně štve a jsem přesvědčený o tom, že cestou ze všeho toho marasmu je okamžité zastavení bojů – nejen na Ukrajině – a hledání schůdné cesty napříč celým světem. Snad je tu i prostor pro vznik nové globální organizace, která mír a prosperitu lidem konečně zajistí. Všem – nejen elitě.

Tolik z mé strany. Sám jsem nečekal, jak mě vyburcuje jeden návrh českého ministerstva. Ke všemu tak primitivní. Jenomže to není jen o svetru. Děcka na některých internátech už spí pod peřinou ve spacáku a to je už vážně moc.

Pokud možno hezký den všem přeju.

Radovan Bazger, 2.10.2022

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..