Klíče francouzské

Copak se to děje zase na naší politické scéně? Je to jako román, který pro slzy již nelze číst. Nejsou to však slzy smíchu, ale trápení, bezmoci, opovržení…

Poslanec Mgr. Roman Pekárek je už dnes pravomocně odsouzen za korupci. Členové klubu ODS přitom využili v listopadu hlas narychlo „kooptovaného“ pana Pekárka jen k tomu, aby byly protlačeny církevní restituce a vyšší DPH…

Tento krok proto považuji za zradu nejen voličů, ale i zradu národa a národních zájmů a demokratických principů. Považuji takové metody za totalitní! A nic na tom nemění fakt, že v době hlasování byl Pekárek odsouzený „jen“ nepravomocně…

Pan magistr byl tou dobou pro leckoho možná vinen, snad i nevinen – to mi nepříslušelo soudit. Nedivím se mu však, že nechtěl opustit sněmovnu, jak si po několika dnech jeho kolegové najednou přáli, neb se jistě cítil zneužit, pokud tedy celý scénář nečetl předem… Ale nechci mu sahat do svědomí….

Absolutně nepřijatelné jsou však prohlasované zákony díky chabé síle 101 hlasu i tak. Vládní podrážka nás přitlačila ještě více k zemi! Církve si shrábnou majetek, na který morální právo nemají. Komunisté církevním hodnostářům po 40 let vypláceli mzdy a udržovali budovy farností a kostely v obyvatelném a konstrukčně dobrém stavu.

Počítá s tímto zákon o restitucích? Těžko! Je vytvořen nezávislý výbor, který církevní majetek přezkoumává a hodnotí způsob nabytí? Také ne. Ony nůžky, které se neustále rozevírají a prezentují tak rozdíly v životní úrovni lidí, jednoho dne provedou nekompromisní střih!

Nejen lidé nižší a střední třídy obyvatelstva už mají tohoto systému víc než dost a je skutečně jen otázkou času, kdy budou před vládními budovami zvonit klíče francouzské! Pane prezidente, vládo, vážení poslanci a senátoři. Svým mlčením, a nebo hlasováním jste uvrhli republiku do ještě větších dluhů. Rozprodáváte a rozdáváte stát jako vlastní a lidem se svým politickým jednáním jenom vysmíváte.

Plníte scénář napsaný v Bruselu a Vatikánu bez ohledu na občany, kteří vás dostali do křesel. Vy tato křesla nejste schopni opustit, i když víte dobře, že 90 % obyvatelstva již takovéto zastupitele nechce. Ano, téměř všichni lidé v naší zemi mají jedno velké přání. Předčasné volby.

Občané chtějí změnu a nápravu všeho, co se v ČR podařilo novodobým vládám zlikvidovat. Majetek státu, právo, pracovní příležitosti a podmínky, vhodné prostředí pro život. Kdo se toho ujme, bude mít velmi těžký úkol.
Mandát od občanů proto musí být silný a daný nejen odporem proti současné vládě, ale i volebním výsledkem.

Pro budoucnost a ve prospěch dalších generací si přeji, aby nejen u nás, ale v celém světě nastoupila k moci spravedlnost, aby zvítězila pravda a byly naplněny touhy těch, kteří díky současnému systému zdegenerovaného kapitalismu hladoví a trpí životem bez prostředků. Protestů proti vládě by se tedy měli zúčastnit všichni.

Lidé bez domova, lidé bez práce, občané pracující za minimální a podprůměrné platy. Lidé, kterým vadí korupční prostředí, v němž vítězí vždy ten majetnější. Demonstrujícími by nemělo být opakovaně naplňováno jen Václavské náměstí v Praze, ale ulice všech dalších měst! Pro změnu je to evidentně nutné…

Pokud se těm nahoře v jejich studovaných hlavách nerozsvítí, pak by měla přijít na řadu generální stávka, a to co nejdříve. Musíme již otřít slzy a ten černý a nečitelný román jednou provždy spálit!

Radovan Bazger, 25.12.2012

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..