Díky alianci 2.

Od roku 1949, kdy NATO vzniklo, nedošlo k přímé vojenské agresi proti žádné zemi v tomto uskupení. Dnes má Aliance 31 členů. Států, které se dohodly na společné obraně. To zní krásně, ne? Vážně můžeme být rádi za takové uskupení. Jen si tak říkám a ptám se, pokud beru v potaz, že USA tomu všemu v podstatě velí, proč takové NATO ve skutečnosti vzniklo? Stále více mi slavná Severoatlantická aliance připomíná obranný val kolem Spojených států a válka na Ukrajině ukazuje, že obětí sporů mezi Ruskem a USA je opět jen malý národ, který uvěřil pohádce o lese, v němž Medvěd nežije.

Musel jsem se probudit. Otevřít oči dokořán. Není jednoduché pochopit, že blahobyt západu netvoří jen jeho ekonomika, ale i přízeň zotročených, zadlužených, nebo promyšlený útlak nepřátel. Vše totiž funguje na základě souhlasu s politikou USA. Když se někdo, nějaký stát vzepře a jde po vlastní cestě beze znaku vazala, bývá za to sankcionován. Nastoupí obchodní embarga a blokády ve finanční sféře v režii Spojených států a Evropské unie, která zdá se je rovněž v područí transatlantického křídla. Většinou se přitom na půdě OSN mává deklarací lidských práv, která se prý v zemi nepřátel nedodržují.

Jistě. Ony se možná nedodržují a je potřeba na tom pracovat. Jenomže společně, když už je OSN organizací k tomu určenou. Organizací! Jako taková ovšem přehlíží některé události v nichž Amerika působí. Přehlíží i stav společnosti, dodržování lidských práv a životní úroveň v samotné zemi „svobody“. Nebo to tak alespoň vypadá. Je snad OSN podobně stavěna, jako NATO? Tedy jako obranný val USA? V tomto případě není těžké si domyslet podstatu. Není složité vcítit se do duší všech, kteří jsou pod tlakem a chtějí se bránit nadvládě jediné mocnosti, která navíc disponuje obrovskou silou zbraní.

Ano, píšu řádky pochybné reality a vše je v pouhé hypotetické rovině. Jestliže se však v tomto rozměru a kontextu vedou krvavé války a těžké strety, pravdivé tendence nelze přehlédnout. Týká se to Ukrajiny. Týká se to každého z nás! Dopustíme zničení světa jen proto, že někdo vsadil na kohoutí zápas? Najednou už nevím, jestli je členství v alianci NATO přínosem, nebo naopak zhoubou. Člověk se ztrácí v záplavě informací z nichž jen malá část je pravdivá, větší část nejde ověřit a zbytek jsou lži a hybridní boj. Doufám jen, že nad světem brzy zavládne řád, klid a pokoj mezi všemi.

Mé veliké díky bude patřit až těm, kteří vytvoří globální alianci spravedlnosti a Míru!

Radovan Bazger, 6.7.2023

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..