Tempo doby

Pomyslný džbán trpělivosti již delší dobu přetéká a stává se základem reálné reakce občanů! Jednou z nich je uvědomění si toho, co stihly vládní garnitury za 25 let na našem území napáchat. Podobně jako Husité před 600 lety brojili proti nesvobodě a útlaku ze strany tehdy vládnoucí církve, tak i dnes občané stále více kladou odpor proti svévolné vládě mocnářů. Násilí však neřeší nic. Našimi zbraněmi nechť jsou demokratické prostředky garantované ústavou. Dříve, než samozvaná i volená elita naši nejvyšší právní normu změní k nepoznání…

Čtěte prosím pozorně, s myslí otevřenou. Možná jsme již tak zastřeni a ovlivněni tempem doby, že si neuvědomujeme podstatu současného stavu a samotné chyby systému a života nejen občanského. Skutečně si nelze myslet, že je vše v pořádku. Stačí se na pár minut zastavit, rozhlédnout, snad jednou pro vždy prozřít. Hodiny nezastavíme a musíme si uvědomit, že jediná veličina, která přežije vše je právě čas. Abychom ho využili, musíme změnit víc. Mnohem víc…

Všednost znáte. S nádechem milionů prachových částic a myšlenkou na další pracovní den a shon je pouze záležitostí vyvolávající stres minimálně v podvědomí. K tomu strach a nejistota. První dávka reklam z rádia. Během cesty na stanici dopravních prostředků se nadýcháte těžkých kovů a dalších splodin. Pracovní prostředí je pro většinu lidí nezdravé. Hluk, nečistota, výpary, záření a další elementy neslučitelné se zdraví prospěšnými pochody v našem organismu.

Nedostatek času na jídlo, stres, doprava, starost o děti a další adrenalinové situace všedního dne ničící nejen náladu, ale i zdravé buňky v těle.Lidé jak psi se k sobě chovající v absurditě shonu a boje o pochybné výsluní či přežití ve společnosti založené na zákonech džungle s k tomu přizpůsobenými zákony občanskými i nepsanými normativy. Celé dny, týdny, roky, celou dobu se ženeme přes záda druhých za vlastním pochybným úspěchem.

Naše děti vychovává škola, televize, ulice. Vliv rodičů na dnešní děti je od útlého věku minimální a s tím se pojí další problémy. Vztahy v rodině, vztahy mezilidské, vztah dětí a mládeže k věcem společenským. Neustálá komerční masáž mozkových zákoutí nedospělých jedinců mění naše potomky v další odevzdané roboty ochotné a schopné udělat cokoliv pro zisk a majetek. Tlak na rodiče, kteří jsou nuceni pracovat v mnoha případech celý den i nad rámec pracovních smluv je stále více bezohlednější právě vůči dětem.

Pozdní večeře a úchvatné pořady v televizi nás pomalu ladí do režimu spánku tak, abychom se ochuzeni o skutečnou podobu hodnotného života probudili do nového dne. Ve světě, který vypadá takto je skutečně nezdravé žít. Negativních vlivů je opravdu nespočet a málokdo si to uvědomuje. Lidé umírají na infarkt, mozkové příhody, rakovinu. Organismus jednotlivce musí být úctyhodně odolný aby byl schopen přežít ve společnosti hamižnosti a materialismu.

Pouze zisk, zdánlivé a pro mnohé nedostižné pohodlí. Mamon vytváří tu nezdravou podobu existence každého z nás. Žijeme ve špíně, stresu, zlobě, nenávisti a materialismu striktně komerčního prostředí zavaleni pouze starostmi a stále více ochuzeni o přirozený smích, radost, společenskou podobu života. Pojďme se zamyslet nad budoucností lidského společenství. Jinak totiž hrozí, že žádná budoucnost nebude. Je to opět o vůli našich vládních zástupců. Volíme je však my! Snad bychom měli začít přemýšlet o zametení schodišť paláců vyvolených. Od obecních úřadů až po Brusel! Případně i obráceně.

Uvědomme si jen, kolik práv a svobod, jistot a dalších historií vymožených věcí jsme ztratili zaslepeni pozlátkem obrovských zásob zboží, které si teoreticky můžeme a hlavně chceme koupit bez uvědomění si malichernosti a zbytečnosti 80% nabídky. Neustálé nástavby jednoho druhu zboží a vznik dalších nepotřebných věcí nejen zatěžuje náš život stále většími nároky na obnos vydělaných peněz a čas strávený v zaměstnání. Materialismem ovlivněná společnost tímto nadbytkem a neustálou produkcí ničí bio a ekologický základ Země. Těžba surovin pro ukojení nadbytku a stále větší produkce odpadu je z nadhledu skutečně úkazem vražedné slepoty člověka.

Prohlédněme mediální lži. Buďme sami sebou a cesta z bludného kruhu se nám konečně otevře…

Radovan Bazger, 28.2.2014

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..