Pro děti?

Politické tahanice, taškařice a jiné podivnosti sužují náš stát. Měl bych však dotaz, pane prezidente, pane premiére, vážení poslanci a poslankyně, politici. Jak důležití jsou pro vás občané? Všichni vědí, že většina obyvatelstva si přeje nové volby. Proč jste neučinili vše pro to, aby se tento demokratický akt uskutečnil? To je však teprve první z otázek, které hodlám v tomto článku položit všem zodpovědným a bohužel i nezodpovědným politikům.

Ptám se dále. Ptám se všech, kteří se podíleli na vládách v naší zemi po roce 1989. Co jste udělali pro lidi? Vykonali jste například vše pro to, aby se plošně zvýšila životní úroveň obyvatelstva? Podpořili jste ekonomický růst a státní i soukromé firmy dostatečně efektivně? Uskutečnili jste opravdu vše pro růst HDP a dalších ukazatelů? Vyzkoušeli jste si přežít od výplaty k výplatě z částky rovnající se minimální mzdě?

Vykonali jste vše potřebné pro maximalizaci zaměstnanosti? Zachránili jste světově známé značky našich výrobců a stabilizovali naše trhy v zahraničí? Zajistili jste lidem dostatek pracovních příležitostí? Podpořili jste výstavbu, průmysl, obchod takovým způsobem, aby tuzemské firmy a podnikatelé mohli pomýšlet na expanzi do obchodních řetězců? Vytvořili jste podmínky pro realizaci nových nápadů a technologií v ČR?

Co jste, vážení vládnoucí, vymysleli, navrhli a odsouhlasili ve prospěch lidí v oblasti bydlení? Především jeho dostupnosti? Jak jinak si mají lidé pořídit střechu nad hlavou aniž by se zadlužili na desítky let? Domov je základní prioritou člověka. Je to prostor obecně vzato nutný pro jedince i rodinu. Podle současných tendencí je přirozené právo na bydlení upíráno stále většímu počtu lidí.

Uživatelé mandátů, opravdu jste naši republiku nevystavili nebezpečí války? Vážně jste jednali vždy v zájmu zachování míru a bezpečnosti obyvatelstva? Nikdy jste neuvažovali o přítomnosti armádních jednotek a zbraňových systémů jiných států na našem území? Skutečně jste naši armádu nezneužili k upevnění moci a zájmů kohokoliv? S odstupem času lze mnohé kroky naší vládní reprezentace vidět v nezáviděníhodných souvislostech.

Co jste vy, naše politické špičky, udělali pro lepší život člověka jako takového? Pro lepší životní styl, pro zmírnění stresu, nemocnosti, pro kvalitnější výživu, pro lepší vzdělání a dostupnost kulturního i sportovního vyžití všech věkových skupin? Co jste vykonali pro dostupnost těchto aktivit? A jsme u toho nejpodstatnějšího. Vážení volení zástupci lidu, co jste udělali za posledních 23 let pro děti?

Dětem jste dali do vínku neskutečný dluh státu v němž žijí a to v řádech bilionů. Dali jste jim péči, která ruinuje jejich rodiče. Dáváte dětem vzdělání, které již také není zdarma. Děti dostávají od státu především mizernou budoucnost. Politici naši, jak budou naše děti žít v budoucnu? Jak budou bydlet? Jak budou na tom zdravotně? Jaké vzdělání se jim dostane? Kde budou pracovat? Jak kvalitní život povedou a dožijí se důchodu?

Řešili jste někdy upřímně tyto problémy právě s ohledem na budoucnost? Nebo jen krátkozrace vykonáváte vůli sponzorů politických stran a hnutí a ženete benefity směrem k sobě a investujete pouze do vlastní budoucnosti? Nebojte se, neočekávám odpověď. Byla by zbytečná. V podstatě jste již odpověděli způsobem svého vládnutí. Učebnice budou o vašem funkčním období psát krátce s nadpisem „Devastace státu“.

Vážení politici a členové vysloužilých vlád. Pro lepší budoucnost republiky jste udělali opravdu málo. Spíše jste napomohli jejímu rozkladu. Naše, a možná i vaše děti vám jednou budou malovat tykadla do portrétů v učebnicích a budou se smát ubohosti lidské. Ale možná budou i plakat, protože jste zničili opravdu moc zákonů, hodně lidských životů, mnoho nadějných osudů a také spousty dětských snů…

Radovan Bazger, 7.10.2013

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..