Exekuce

aneb Likvidace části populace!

Život je v současné době obzvláště těžký a břímě nesmyslných zákonů nesou na bedrech vždy jen ti, kteří nemají jinou možnost. Ti, kteří nemohou utéct a vymanit se ze systému nadvlády skupiny pohlavárů. Obzvláště úděsný je stav, kdy se z člověka stává dlužník a to i bez vlastního přičinění, nebo i pochybením, opomenutím nebo neschopností platit stále vyšší poplatky nutné k přežití v džungli současné civilizace. Častým jevem je také neschopnost svou bezdlužnost dokázat. Když někdo na vás ukáže prstem, nebo zneužije vaše data, jste v kleštích exekutora a nic vám nepomůže.

Stále platí, že když někomu například dlužíte dvacet tisíc, jste dlouhodobě bez práce, nebo nemocní, nebo jinak neschopní pohledávku splácet a věc je předána soudu a exekutorovi, pak se klidně může stát (a stává se to), že se celková částka zvýší na trojnásobek, exekutor vám sice povolí dluh splácet, ale přitom zablokuje váš účet, okleští mzdu od zaměstnavatele na životní minimum a ještě vyprázdní byt (s dodatkem, že i exekutor z něčeho musí být živ). Prostě likvidace jedince i rodiny jedním šmahem. A pozor – je to běžná praxe.

Když se zeptáte exekutora z čeho žít, pak odpoví: Máme právo vymáhat exekuce několika způsoby najednou. A to je právě ta chyba. Člověk, který se dostal do finanční tísně a nesplácí své závazky až dojde k exekuci ještě přece nemusí být odepsán a vyškrtnut ze společenské hierarchie! Tato situace však nastává, neboť bez prostředků je člověk v bezvýchodné situaci. A to i ten, který řádně chodí do práce. Jak už bylo výše uvedeno, zaměstnavatel ponechá zaměstnanci po odečtu splátky exekuce nějaké prostředky dle zákona, ale dle jiného zákona exekutor využití těchto prostředků povinným znemožní.

Banka na požádání odblokuje částku životního minima, ale než k tomu dojde vzhledem k dalšímu kolečku potvrzování a byrokratických veletočů, tak už jsou v prodlení další platby Inkasa, pojistek, stravování dětí, slevové kupony na dopravu do práce, atd. Na celé věci je fatální, že člověk, takto odříznutý od svých peněz, se ve finále nedostane ani do zaměstnání, nemůže k lékaři a nekoupí si ani chléb či mléko… a to je počátek konce dlužníka, který z mnoha důvodů nesplnil závazek finančního charakteru. Člověka jinak čestného, pracovitého a oddaného rodině.

Exekutoři, kteří jsou povětšinou v podstatě podnikatelé a svou živnost vykonávají na základě zákona se pohybují na tenkém ledě a nemají práci jednoduchou. Ano, věřitel – oprávněný, by měl být také chráněn před neplatiči a měl by mít možnost dostat se ke svým penězům. Systém, který nastavily polistopadové vlády je však více než krutý a to právě i k těm, kteří se k závazkům svým hlásí a těm, kteří řádně pracují a chtějí dorovnat to co dluží. Vím, že jsou i exekutoři, kteří rozlišují chronického dlužníka a neplatiče od člověka, který se prostě dopustil několika omylů. Jsou však i úřady, kde pracují lidé bezcitní.

V podstatě už bylo řečeno vše. Je však potřeba se vyjádřit ještě k jedné věci. Na celé dluhové mašinérii se živí strašná spousta lidí a to ne zrovna špatně placených. Aby se dlužná částka zvýšila po zásahu soudu a exekutora na trojnásobek, to už zavání lichvou a to hodně okatě. Přitom podle českého zákona je lichva trestný čin, jehož se dopustí ten, kdo zneužívaje něčí rozumové slabosti, tísně, nezkušenosti, lehkomyslnosti nebo něčího rozrušení, dá sobě nebo jinému poskytnout nebo slíbit plnění, jehož hodnota je k hodnotě vzájemného plnění v hrubém nepoměru.

Není divu, že se stále zvyšuje počet sebevražd z důvodů existenčních. Některé platné zákony České republiky jsou pro mnohé občany opravdu přímo likvidační a obrana je nulová. Žijeme v době nadvlády těch, kteří mají peníze a moc, vliv. Ve společnosti však nejsou jen alfa jedinci. V roce 1989 si občané vyzvonili opravdu hnusný režim. Dovolatelnost práva a spravedlnosti je skutečně mizivá a paragrafy si každý ohýbá jek se mu zlíbí. Tímto článkem netvrdím, že chybuje pouze moc soudní, nebo výkonná. Trestuhodných chyb proti lidskosti se dopouštějí samotní a neohrožení zákonodárci.

Exekuce a jejich provádění dle současných zákonných norem jsou likvidací podstatné části populace. Likvidací velké části jedné společenské třídy. Je v tom snad úmysl? Chybou je samotná existence dělení lidí a tvorba společenských tříd. To je však téma, kterému se budu věnovat příště…

Radovan Bazger, 29.2.2012

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..