Myšlenky v prostoru i času

Není nic. Všude je něco. Ani vakuum není prázdné. Jsou v něm částice, atomy, molekuly. Organismy, které nepotřebují kyslík, případně jiný plyn a odolají extrémním srážkám i velkému tlaku. V této „nicotě“ mohou být i částice, které na svůj objev teprve čekají. I zdánlivé nic, znamená mnoho a to, co zde píši, je ve mě už celá desetiletí. Nic je vlastně všechno a v této směsi vzniká vždy něco nové. Je tomu opravdu tak? Skutečně nové?

Může být myšlenka přenesena na jiné médium? Nosič, který nepodléhá nám známým vlivům? Nemyslím tím signál, písmo, hlas, tón, řeč, přesun dat, jedniček a nul na server, dévédé a flash paměť. Myslím tím záznam samotného záblesku, obrazu, vnuknutí. Toho počátečního i rozvětveného impulsu, který je potřebný k realizaci čehokoliv. Přestože chápu rozvoj i evoluční teorii, vidím v těchto oblastech značné mezery …

Jak už bylo výše uvedeno, každou část prostoru v běžných podmínkách na Zemi vyplňují elektrony, protony a mnoho dalších i doposud neznámých částic a činitelů. Jak z oblasti chemie, tak i fyziky. Jsou některé tyto částice schopny přenášet energii vyvolanou impulsem v lidském mozku? Narážím na telekinezi, ale problém je mnohem hlubší. Lze přenést takovýto impuls i do jiného mozku? Skrze jaké médium?

Současná věda si již pohrává s možností dálkového přenosu elektrické energie. Pokud i myšlenka obsahující data o jistém záměru, nebo s obrazovým materiálem je schopna přenosu do jiného přijímače, pak bude svět v příštích staletích velice zajímavý. Obzvláště pokud tím přijímačem bude počítač, nebo přímo jiný lidský mozek. Je možná také cesta z mozku přes, nebo s pomocí computeru, a následně tuto obdrží jiný mozek.

Pojďme ještě dál. Vesmír je tkaný z různých siločar a dálnic. Teorie zná i pojem „červí díry“. Proudy silnější než nám naše představivost umožňuje, ale i gigantická moře klidu. Podobné vlastnosti a prostředí může panovat i v mikro a nanosvětě v blízkosti planet. Svou roli sehrává i zakřivení prostoru, času, gravitačních i jiných anomálií. Existence sítě, bionické, nebo sítě utkané ze zcela absurdních materiálů i příčin, není nereálná.

Prakticky můžeme ovládat hmotu, přenášet vize, cestovat v čase, měnit vlastní tělesnou schránku. Ovlivnit události příští. To vše pomocí skutečného InterUniversa, které se rodu Homo Sapiens prozatím skrývá. Je dokonce možné, že člověk rozumný vznikl jen díky této síti. Zdá se vám to už moc přitažené za vlasy? Obrovská fantazie? Jenomže doposud žádná vědecká kapacita nevysvětlila zrod uvažujícího člověka a mezičlánky chybí…

Dotýkám se pravdy hvězd? Nejsilnější veličinou na světě je informace. Biologická, nebo uměle vytvořená. I přes objev Higgsova Bosonu se odvažuji říci, že médium o němž jsem se rozepsal zůstane ještě nějakou dobu skryto tvoru, který si říká pán tvorstva. Je však již připraven otevřít novou dimenzi a schopen pochopit další rozměr, nemýlím-li se. Snad i tato moje laická vsuvka může být základem něčeho, co vzniklo ze zdánlivého prázdna.

Skutečná informační síť starší, než je naše galaxie. Stará, jako svět. Pomyslel na to někdo? A „na počátku bylo slovo“. Pokud se to slovo, rozletělo a rozpínalo, přenášelo a množilo spolu s vesmírem, vznikal tak i tok informací přenášených díky skutečně Božskému médiu. Některé informace se v nehostinných podmínkách neujaly. Země se však stala vhodným přijímačem. Krom toho samozřejmě i nositelkou života a hostitelkou myslících organismů.

Víte, možná zbytečně hledáme pomocí superteleskopů signály z vesmíru vyslané cizí inteligencí. Komunikační kanály jsou pravděpodobně všude kolem nás a nejlepším výtvorem schopným překročit rozdíly ve vyspělosti a technologickém pokroku je naše duše ve spojení s aktivitou našeho mozku. K pravěké síti se připojíme až bude čas. Až to budeme umět emocionálně zvládnout a pouze tehdy, pokud si lidstvo zaslouží přístupový kód.

Není nic. Přesto všude je něco. Ani vakuum není prázdné. Jsou v něm částice, atomy, molekuly. V této „nicotě“ mohou být i částice, které na svůj objev teprve čekají. I zdánlivé nic, znamená mnoho. Nic je vlastně všechno a v této směsi vzniká vždy něco nové. Je tomu opravdu tak! Pro někoho zcela nepochopitelný text. Pro jiné námět k zamyšlení. Mnozí se v modlitbě obrátí k Bohu a nahlédnou do světa o němž jsem v podstatě psal…

Radovan Bazger, 1.3.2015

Sdílení:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..