Ceník

Velice individuální záležitostí je oblast ceny. Především je třeba upozornit, že pracuji vždy dle dohody a samozřejmě smlouvy o dílo. I to podtrhuje jistou úroveň. Lidský a přátelský přístup je samozřejmostí. Cena komplet práce je závislá na počtu hodin strávených nejenom v terénu, tedy s klientem, nebo v prostředí pro fotografování, ale také na době strávené nutnou a náročnou úpravou pořízených snímků. Kvalitní postproces nemalou měrou ovlivní celkový dojem z celého alba.

Uvedu například situaci kdy fotografuji nově otevřené zahradnictví pro reklamní účely. Zákazník žádá 30 záběrů, což obnáší několikanásobek pořízených snímků včetně aranží a seznámení se s prostředím. Proces může zabrat i dvě hodiny. Dalších pět hodin budou probíhat úpravy fotografií a jejich export. Celková orientační cena práce včetně média, nebo prostoru na serveru činí několik tisíc korun. Sice jsou pryč doby, kdy člověk trávil celé dny ve fotokomoře, ale vše nahradily počítače.

Jiným příkladem může být zdokumentování společenských, kulturních, firemních a sportovních akcí, trvajících obvykle více hodin. V těchto případech je práce fotografa určitě čtyřciferná, obzvlášť pokud se jedná o kompletní zakázku včetně fotoknihy, nebo fotoalba a pořízení stovek záběrů. Záleží na požadavcích klientů a představách o samotném průběhu. Není však třeba se lekat částek uvedených v tomto přehledu. Stojím nohama na zemi a umím překvapit…

Následující popis je pouze orientační a v celé řadě zakázek byla cena optimalizována.


Budu konkrétní. Vždy jednám fér. Každá hodina focení stojí v některých případech i 1000 Kč. V tomto segmentu jde o cenu pro klienta více než příznivou za jistou kvalitu a komplexnost služby. Vše je však především věcí dohody a individuálního přístupu.

Je třeba si uvědomit i to, že částka zahrnuje veškerou následnou práci po ukončení fotografování. Tedy kompletní korekci a úpravu fotografií, což jsou činnosti časově náročné a často přesahují dobu pořízení snímků. Sazba je na první pohled veliká, ale práce fotografa skutečně nekončí vypnutím fotoaparátu na konci akce.

Například 500 záběrů pořízených během 8 hodin. Tyto je nutné třídit a editovat s vědomím, že každý detail je rozhodující. Úprava může trvat dvanáct (i více) hodin. Včetně focení tedy 20 a více hodin práce. Čas pro komunikaci a dopravu už klient řešit nemusí.


Na druhou stranu dobročinné a charitativní události můžu fotit mimo tarify, případně zdarma. Někdy se dá aplikovat pro klienta příznivější cena za jednotlivé fotografie. Výsledný koeficient překvapivě sníží celkové náklady, obzvláště pokud jde o malé množství fotografií. Jak jsem již uvedl, vše je věcí dohody a uvedené příklady jen vykreslují možné částky. Záleží na mnoha okolnostech. Věřím, že se určitě dohodneme. Cena právě pro vás určitě zaujme.

Skutečně je to o dohodě a proto se nebojte poslat dotaz například přes formulář na stránce kontaktů. Za to nic nedáte. Pokud potřebujete fotografa, který opravdu vážně bere svoji práci a odevzdá fotky, jaké by sám chtěl mít v albu, pak jste na těch správných stránkách. Každou fotografii upravuji a rozhodně si zakládám na kvalitě. Nemám sice vybavení za statisíce, ale ze svých fotoaparátů se snažím dostat maximum. Výsledky si můžete prohlédnout v samotné galerii.

Závěrem jen jedna poznámka. Neupravené fotografie neposkytuji.

Každé fotografování vyžaduje osobní přístup. Klikněte na stránku s kontakty a neváhejte mi napsat, nebo zavolat pro domluvení všech detailů. K fotografování používám kvalitní fotografické vybavení značek Olympus, Panasonic a Nikon. Snímky osobně zpracovávám ve specializovaných programech. Výstupem je soubor digitálních fotografií, které předávám klientům na kartě SD, nebo flash, případně DVD. Lze domluvit i stažení z tzv. Cloudu a zhotovení fotoknihy.

Těším se na spolupráci.